ACI Ping

Program ACIPing powstał na moje własne potrzeby, każdy, kto zechce go użyć robi to całkowicie na własną odpowiedzialność.
Tu można go pobrać: https://www.ciach.net/aci/download/aciping.zip
(SHA512 dla tego pliku:
b0c8b3ff5271b374349db116ca3151538d26ac05e18bbf0cb733552cb5c9b27e
a4b6b831c4b64a3d3865c0aa637f0e83e8bab4e8b0f8a5c3ef8321fa03793957)

Program służy do pingowania wybranych hostów, pokazywania aktualnego stanu (w postaci tabeli i ikony) i zapisywania wyników do plików. Program (AciPing.exe + 2 pliki wav) można wgrać w dowolne miejsce. Wygodnie jest dodać skrót do jego uruchamiania do katalogu startup
(np. „c:\Users\All Users\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp\AciPing — skrót .lnk”)
Po pierwszym uruchomieniu w zakładce „Ustawienia” można wpisać numery IP albo nazwy hostów, które będą pingowane (jedna linijka – jeden host). Warto zwrócić uwagę, że dla pierwszych trzech hostów w ikonie w zasobniku systemowym będzie widać ich aktualny stan. Zaznaczenie opcji „Alarmuj” powoduje, że przy braku odpowiedzi od hosta odtwarzany jest dźwięk z pliku „alarm.wav”, a jak host zacznie odpowiadać to odegrany zostanie dźwięk „odwolanie.wav” (ale uprzedzam, może to być bardzo denerwująca funkcjonalność 🙂 )
W przypadku, kiedy te 3 hosty przestaną odpowiadać ikona zmieni się w czerwony kwadracik. Tu można też ew. zaznaczyć opcję „Uruchom zminimalizowany” – czyli że będzie widoczna jedynie ikona w zasobniku systemowym. Następnie trzeba program wyłączyć i włączyć (żeby ustawienia się zapisały do pliku ini).
W zakładce „Zaawansowane” można ustawić poziom logowania i zaznaczyć hosty, o których informacja będzie zapisywana. Pliki z logami pojawią się w katalogu „c:\Users_nazwa_uzytkownika_\Documents\ACIPing”
Generalnie – program zapisuje różne informacje (ustawienia, rozmiar, położenie) tylko przy zamykaniu, więc jak już się wszystko poustawia to warto tak na koniec jeszcze raz wyłączyć go i włączyć – żeby mieć pewność, że wszystko jest tak, jak chcemy.
I to chyba tyle, to bardzo proste narzędzie, na moje potrzeby okazało się bardzo przydatne, może jeszcze komuś się przyda.

Hasło do drugiego pliku zip jest w opisie 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Programiki mniej i bardziej użyteczne | Możliwość komentowania ACI Ping została wyłączona

Zegar LED

Troszkę wzbogacona wersja – po kliknięci prawym przyciskiem myszy (w obrębie cyfry, daty) jest opcja wyświetlenia kalendarza – z miesiącem wcześniejszym i późniejszym od bierzącego.

Link do aktualnej wersji

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii, Programiki mniej i bardziej użyteczne | Dodaj komentarz

Mini Zdalne Sterowanie Komputerem

Program, który może pomóc niektórym rodzicom zdyscyplinować ich pociechy w korzystaniu z komputera 🙂
Tu szczegóły : MZS v.1.0 (English version : Mini Remot Control of Computer)

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii, Programiki mniej i bardziej użyteczne | Jeden komentarz

Pokaż pulpit

Funkcja, która niby jest w Windows 7 – ale mi zwyczajnie brakowało takiej funkcjonalności, jaka była w XP i w Viście – czyli przycisku „Pokaż pulpit” w okolicy „Menu Start”. Ten programik : pokaz_pulpit.exe można przypiąć do paska zadań – i np. ja go lubię.

Zaszufladkowano do kategorii Bez kategorii | Dodaj komentarz

Restart i wyłączenie komputera

Dwa banalne programiki – ale korzystam z nich co dzień. Nazwy mówią chyba same za siebie stop.exe po prostu wyłącza komputer. Nie trzeba klikać w menu START, szukać opcji, sprawdzić, czy domyślnie nie ma hibernacji itp.
restart.exe – jak sama nazwa wskazuje 🙂

Zaszufladkowano do kategorii Programiki mniej i bardziej użyteczne | Dodaj komentarz

Program – zegar

Prościutki program – wyświetla zegar LED na pulpicie, domyślnie w prawym dolnym rogu. Ale można go uruchomić z dwoma parametrami (to muszą być liczby całkowite) – wówczas pierwszy parametr to lewy margines a drugi parametr to odległość od górnej krawędzi ekranu.
Zegar LED na pulpit.

Zaszufladkowano do kategorii Programiki mniej i bardziej użyteczne | Dodaj komentarz